Wednesday, January 5, 2011

R2 Aastahitt 2010

Olgem ausad, see oli nii mage. See oli nii kuradi mage. Algus oli aga palju lubav, - nostalgiline must-valge pilt ja Malmsteni tõsine mulje, - mis tõsiselt meeldis, kuid niipea kui värvid sisselülitati, muutus saade katastoorfiks. Ma pole nii halba auhinna gaalat ammu näinud ja veel muusika auhindade gaalat, mis sisaldab endas meeletult palju erinevaid inimesi, mis tõttu juba ei saa selline gaala olla mage, aga vot R2 AH2010 tõestas vastupidist.

Lava ei suudetud kohe üldse mitte ära täita, väga tühi mulje. Kogu valgusshow ja kujundus oli ühe värviline - kas see peaks rokkima? Järgmisena tuleb bänd lavale ja teeb oma 'live' esitluse, mille heli tuleb kuskilt lava tagant maki pealt. Mul on ka publikust kahju, kuna neile oli lauale pandud vaid mõni üksik vee pudel ning lisaks sellele pead sa lihtsalt vaatama 'muusiklist teatrit' mida iseloomustab Tujurikkuja kuldsed sõnad:,,See kaader siin januneb koreograafi järele.'' Kõige tõesem auhindamine ja esinemine oli Koit Toomel, kes võitis 'Mälestused' looga AH 2010. Ta oli ainuke tänukõnega artist, kes julges rääkida ning tema esinemises oli lisaks maki soundile ja live soundi väheke. Asi seegi!

Tegemist oli tegelikult eelkõige siiski raadio auhinndadega ning kogu see ''suurejooneline'' gaala ei olnudki ilmselt mõeldud TV vahendusel olema nii realne kui raadio kuulajale. Televisiooni vaatajatele oli suunatud vaid meenutused Eesti muusikast, mis oli väga meeldiv. Kuid high 5, tulbi töö, et üks raadio jaam Eestis annab võimaluse ka meie oma alternatiiv ja underground muusikale.

Tuesday, January 4, 2011

The Kids Are All Right

Kujutad ette perekonda, mida peavad üleval kaks gei abielus olevat naist, kellest üks, Anette Bening, on kapitalistlik kõrgharidusega arst ning teine, Julianne Moore, hipilik pereema, kes pole veel leidnud oma teed? Samuti on neil spermatoonori abil kaks teismelist last, kes aga ühel päeval otsivad üles oma isa, millest kõik probleemid saavadki alguse.

Mees paistab esmapilgul olevat lahe isiksus, - roll mille Mark Ruffalo mängib väga hästi välja, - kuid tegelikkuses isekas ja enesekeskne tüüp, kes üht äkki leiab endale lapsed ning tahab kohe ka perekonda. Viga on aga selles, et ta ei oska perekonda luua, vaid tahab selle üle võtta. Noo ja hipilik pereema alles avastab maailma. Võib-öelda, et tegelased põevad seal kõik keskeakriisi ja seda erinevalt.

Mulle film põhimõtteliselt meeldis. Polnud just otseselt selline film, mis paneb mõtlema, aga ma viimasel ajal nõuan ka liiga palju filmidest ja raske on leida 5 punktilist filmi. Igastahes tasub see film aga kindlasti vaatamist.

Skoor: 3,8/5

Monday, January 3, 2011

2010.Aasta Helisev Maailm

LastFM andmetel, mis sai alguse 18.juulist, on mine enim mängitute edetabelid järgmised:

Top Artists:
1) Taking Back Sunday
2) Blink-182
3) Framing Hanley
4) Young Guns
5) Linkin Park

Top Tracks:
1) Young Guns - Weight Of The World
2) Taking Back Sunday - Everything Must Go
3) Eminem - Love the Way You Lie (feat. Rihanna)
4) B.o.B - Airplanes, Part II (feat Eminem & Hayley Williams)
5) Eminem - 25 To Life

Top Albums:
1) Blink 182 - Blink 182
2) Taking Back Sunday - Live From Orensanz
3) Young Guns - All Our Kings Are Dead
4) Taking Back Sunday - New Again
5) Linkin Park - A Thousand Sund